Par LTAL

Veicinot amatieru tenisa attīstību un tenisa popularizēšanu Latvijā, 2013. gada sākumā darbu sāka Latvijas tenisa amatieru līga (LTAL), piedāvājot nebijušu konceptu tenisa sacensībām – viena sacensības spēle nedēļā, spēlētājiem ērtā vietā un laikā. Spēlētājus piesaistīja arī turnīra formāts, kas paredz izspēlēt katru vietu tajā, nodrošinot 4-6 spēles ar sev līdzīga līmeņa spēlētājiem. Papildus motivācija spēles līmeņa uzlabošanai, ir sadalījums dažādās pēc spēka līgās “Elite, A, B, C, D...”, kur zemākās līgas uzvarētājs automātiski kvalificējas uz augstāku līgu.

LTAL sacensību gads sākas janvāra vidū un sastāv no sešiem regulārās sezonas posmiem un Gada noslēguma posma TOP 24. Posmu fināli ir īpaši ar to, ka tie tiek filmēti un tos tiesā paaugstinājuma tiesneši, pierakstot arī spēlētāju individuālo statistiku. Spēļu norises vietas un laiki tiek atspoguļoti mājaslapā pēc tam, kad to ir saskaņojuši paši spēlētāji.

LTAL ir izstrādāta unikāla reitinga punktu sistēma, kurā vīriešiem ir kopējs “Elite, A, B, C, D...” līgu reitings, bet sieviešu reitinga punkti tiek skaitīti atsevišķi. Noslēdzoties posmam, spēlētāji saņem reitinga punktus par ieņemto vietu attiecīgajā posmā. Posmu uzvarētāji saņem balvas no mūsu sadarbības partneriem. Gada noslēguma posmā, kurā piedalās labākie 24, tiek izspēlēts naudas balvu fonds.

Visiem aktīvajiem spēlētājiem ir pieejama LTAL privilēģijas programma, kas dod dažādas atlaides vai priekšrocības pie sadarbības partneriem, skatīt šeit.

LTAL rīkotie turnīri:


Vīru vienspēles

Nedēļas laikā katram spēlētājam ir paredzēta viena trīs setu spēle līdz uzvarai divos setos. Par spēles norises vietu un laiku spēlētāji vienojas paši. Kalendārā gada pirmais posms sākas janvāra vidū un noslēdzas novembra beigās ar TOP 24 finālposmu, kurā piedalās regulārās sezonas 24 reitinga līderi. Visos posmos tiek izsēti reitinga līderi savukārt pārējie spēlētāji pirmajā kārtā tiek lozēti pēc nejaušības principa. Katram spēlētājam aizvadot 4-6 spēles posma ietvaros tiek izspēlēta katra vieta tajā.

Vīru vienspēlēm ir dažādas kategorijas un turnīri:

Pieteikties - vīru vienspēlēm


Dāmu vienspēles

Ik desmit dienās katrai spēlētājai ir paredzēta viena trīs setu spēle līdz uzvarai divos setos. Par spēles norises vietu un laiku spēlētājas vienojas pašas. Kalendārā gada pirmais posms sākas janvāra vidū un noslēdzas novembra beigās ar TOP 12 finālposmu, kurā piedalās regulārās sezonas 12 labākās spēlētājas. Visos posmos tiek izsētas reitinga līderes savukārt pārējās spēlētājas pirmajā kārtā tiek lozētas pēc nejaušības principa. Katrai spēlētājai aizvadot 3-4 spēles posma ietvaros tiek izspēlēta katra vieta tajā.

Pieteikties - sieviešu vienspēlēm


Pāvilostas kauss

Nedēļas nogales turnīrs “Pāvilostas kauss” norit augusta pirmajā pusē pasakainā vietā pie jūras - Pāvilostā. Spēles līdz uzvarai divos setos (trīs setu spēle). Maksimālais spēlētāju skaits pamaturnīrā ir 12.

Kopš 2015. gada, papildus Kausam, par turnīra neatņemamu sastāvdaļa ir kļuvis arī tā ceļojošais šķīvis, ko uz gadu savā īpašumā iegūst turnīra uzvarētājs. Jāpiemin, ka uzvarētāju vārdi tiek iegravētu uz šī šķīvja:

Mājaslapa - Pāvilostas kauss


LTAL Komandu mači 

Bez reitinga Komandu mači paredzēti komandām, kas sastāv no 2 spēlētājiem - 2 Vīri, 2 Dāmas, Mix (1+1). Komandu mači, ierasti, tiek organizēti sestdienās - sacensības sākas ar Dubultspēli, tai paredzētais laiks +- 1,5h - izspēlējot pilnus divus setus ar izšķirošo punktu pie 40:40. Ja rezultāts pa setiem ir 1:1, tad turpina ar Mačtaibreiku līdz 10 punktiem. Pēc Dubultspēles spēlētāji sadalās (izlozē vai kā savādāk) vienspēļu mačiem un arī spēlē līdz uzvarai divos setos, bet šoreiz gan saīsinātajos setos līdz uzvarai 4 geimos. Ja ir 3:3 pa geimiem, tad spēlē Taibreiku līdz 7. Ja ir 1:1 pa setiem, tad spēles uzvarētāja noskaidrošanai jāspēlē Mačtaibreiks līdz 10 punktiem. Vienspēlēm paredzētais laiks +- 1h. Šis ir "Cost effective" tenisa turnīrs, kurā viegli ieplānot spēles ilgumu un saņemt dozētu slodzi. Kopā laukumā pavadot 2,5h un aizvadot vienu dubultspēli un vienu vienspēli. Uzvar tā komanda kura uzvarējusi vismaz divas spēles.



Viendienas Turnīri

Sacensības tiek organizetas kādā no Rīgas tenisa klubiem. Dalībnieku skaits neierobežots. Spēle līdz uzvarai vienā setā līdz 6 geimiem. Tiek organizētas kā vienspēles tā arī dubultspēles. Balvas no LTAL sadarbības partneriem.


Balvas LTAL 2023 regulārās sezona posmos "RĪGĀ"

LTAL Elites līga:

LTAL A līga:

LTAL B līga:

LTAL C līga:

LTAL D līga:

LTAL E līga:

LTAL Seniori 50+ līga:


LTAL Dāmas A līga:

LTAL Dāmas B līga:


LTAL 2023 NAUDAS BALVU FONDS Finālturnīrā TOP 24 vīriem bija:

+ Dāvanu kartes 100 EUR vērtībā no MEGANGO.LV internetveikala 4. vietās vietas ieguvējam

LTAL 2023 NAUDAS BALVU FONDS Finālturnīrā TOP 12 dāmām bija:

+ Dāvanu kartes no MEGANGO.LV internetveikala 3. vietas ieguvējai


Kopējais Balvu fonds 2023. gadā virs 12000,- EUR


Finansiālie nosacījumi LTAL 2024:


LTAL piedāvā:


Jaunajiem Dalībniekiem:

Piesakies LTAL spēlētāju lokam šeit.


 

Vairāk informācijas:

tel. 22377544

e-pasts: info@ltal.lv


Teniss ir olimpiskais sporta veids, kurā notiek spēle starp diviem spēlētājiem (vienspēles) vai divām divu spēlētāju komandām (dubultspēles). Spēlētāji izmanto stīgotu raketi, lai pārsistu bumbiņu pāri tīklam pretinieka korta pusē. Teniss radies 19. gadsimta beigās Eiropā, sākotnēji izplatoties starp angliski runājošām valstīm, it īpaši sabiedrības augstākajos slāņos. Teniss šobrīd atkal ir olimpiskais sporta veids, ko spēlē visu vecumu cilvēki un no visiem sabiedrības slāņiem daudzās pasaules valstīs. Izņemot taibreika ieviešanu 1970. gados, tenisa noteikumi ir saglabājušies nemainīgi kopš 1890. gadiem. Papildu miljoniem aktīvo spēlētāju, tenisam līdzi seko vēl miljoniem cilvēku, it īpaši četriem GRAND SLAM turnīriem.

Par prestižākajiem tenisa turnīriem tiek uzskatīti četri GRAND SLAM turnīri: Austrālijas atklātais čempionāts, Francijas atklātais čempionāts, Vimbldonas čempionāts un ASV atklātais čempionāts.

Tenisa turnīrs Olimpiskajās spēlēs notiek kopš pirmajām mūsdienu Olimpiskajām spēlēm, kas 1896. gadā notika Atēnās, taču tika izņemts no programmas pēc 1924. gada Olimpiskajām spēlēm. Pēc vairākiem gadu desmitiem, 1988. gadā, teniss atgriezās Olimpisko spēļu programmā.