LTAL Nolikums
MĒRĶIS UN UZDEVUMI.
Veicināt amatieru tenisa attīstību.
Popularizēt tenisu un citus rakešu sporta veidus.
Noskaidrot labākos amatierus tenisā un citos rakešu sporta veidos.
SACENSĪBU VIETA UN LAIKS.
Pirms katras spēles spēlētāji savstarpēji vienojas par tās vietu un laiku. Patstāvīgi veic kortu rezervāciju un apmaksu.
Fināla spēļu un spēļu par 3. vietu norise var tikt organizēta noteiktā vietā un laikā, kuru norādījis organizators.
SACENSĪBU VADĪBA.
Sacensības organizē Latvijas tenisa amatieru līgas organizatori (turpmāk tekstā LTAL).
SACENSĪBU NOTEIKUMI UN KĀRTĪBA.
Sacensības notiek pēc vispārējiem ITF apstiprinātiem tenisa noteikumiem (ITF Rules of Tennis 2018). LTAL ir tiesīga veikt izmaiņas posma spēļu izspēles kārtībā gadījumos, kad kāds(i) dalībnieks(i) nevar turpināt dalību posmā.
- Pamatturnīros katram spēlētājam paredzētas 3 spēles, ja piedalās 8 spēlētāji, 4 spēles, ja 16, 5 spēles, ja 32, 6 spēles, ja 64.
- Par iegūto vietu posmā tiek gūti reitinga punkti. Sīkāk par punktu skaitīšanas sistēmām lasīt zemāk Sistēma A, Sistēma B un Sistēma C.
- Kalendārajā gadā paredzēti septiņi regulārās sezonas posmi un noslēdzošais Fināla posms TOP 24 vīriem.
- Kalendārajā gadā paredzēti četri regulārās sezonas posmi un noslēdzošais Fināla posms TOP 16 dāmām.
- Izņemot Grand Slam formātā (5 setu spēle), spēles tiek aizvadītas līdz uzvarai divos setos (3 setu spēles), pie rezultāta 1:1 vai 2:2 (Grand Slam formātā) var tikt spēlēts 3. sets vai tā vietā Taibreiks līdz 7 vai līdz 10 - par to spēlētāji vienojas pirms spēles. Ja ir grūti panākt vienošanos, tad tiek spēlēts SuperTaibreiku līdz 10. Posmu Finālos tiek spēlēti pilni trīs setu mači, izņemot gadījumus, kad abi spēlētāji ir vienojušies tā vietā spēlēt Supertaibreiku līdz 10.
- Gada noslēgumā norisinās posms LTAL TOP 24 labākajiem regulārās sezonas spēlētājiem vīru konkurencē, kuri cīnās par Naudas balvām.
- Gada noslēgumā norisinās posms LTAL TOP 12 labākajām regulārās sezonas spēlētājām dāmu konkurencē, kuras cīnās par Balvām no sadarbības partneriem.
Informācija par spēles pretinieku tiek izsūtīta vēlākais ik ceturdienu (ja nav noteikts citādi). Spēles uzvarētājam rezultāts ir jāievieto mājaslapā caur savu spēlētāja profilu ne vēlāk kā līdz nākamās trešdienas plkst. 22:00 (ja nav noteikts citādi).
Nenotikušas spēles gadījumā, par “uzvarētāju” tiek atzīts spēlētās, kurš ir augstāk reitingā. Ja reitinga punktu skaits būs vienāds, tad par uzvarētāju atzīsim to, kurš pieteicies konkrētajam posmam agrāk.
Tehniskā uzvara tiek piešķirta gadījumā, ja kāds no spēlētājiem nevarēja aizvadīt spēli. Rezultāta ailē norādot W:0 (W - spēlētājam, kurš bija gatavs aizvadīt spēli).
PUNKTU SKAITĪŠANA regulārās sezonas posmos.
SISTĒMA A (šobrīd tiek piemērota LTAL 50+):
LTAL kalendārā gada 1. posma dalībniekiem tiek piešķirti 5 (pieci) reitinga punkti (RSP), jaunpienācējiem nākamajos posmos (RSP) punktu apjoms tiek pielīdzināts, tā spēlētāja reitinga punktiem, kurš ir ar vismazāk reitinga punktiem, no tiem, kuri pieteikušies dalībai aktuālajā posmā. Dāmu līgās piemēro līdzīgu kārtību.
Tiek piešķirti sekojoši bonusa punkti par aizvadītu spēli, uzvaru tajā un ieņemto vietu posmā:
- par piedalīšanos notikušā spēlē 5% no spēlētāja reitinga punktiem (BP1);
- par uzvaru spēlē – saņem 15% no uzvarētā spēlētāja reitinga punktiem (BP2);
- par uzvarētu posmu 15% no saviem reitinga punktiem (BP3) (vinnētas visas spēles);
- par sasniegtu 9. vietu 15% no saviem reitinga punktiem (BP3) (zaudēts otrajā kārtā, bet pārējās uzvaras);
- par sasniegtu 17. vietu 10% no saviem reitinga punktiem (BP3) (zaudēts pirmajā kārtā, bet pārējās uzvaras);
- par sasniegtu 25., vietu 5% no saviem reitinga punktiem (BP3) (saņem par trīs uzvarām pēc kārtas 3., 4. un 5. kārta).
- par ieņemtu pēdējo vietu posmā tiek piešķirts 1 punkts (EXT), par ieņemtu pirmspēdējo vietu tiek piešķirti 2 punkti (solis ir 1 punkta vērtībā) un tā tiek rēķināts uz priekšu, attiecīgi 1. vietas ieguvējs iegūst tik EXT punktu cik ir kopējais dalībnieku skaits posmā.
Pēc reitinga augstākie 8, 16, 24 vai 32 spēlētāji gada beigās izspēlēs balvu fondu fināla posma spēlēs. Pamatnoteikums - ir aizvadīti vismaz trīs posmi kalandārajā gadā.
SISTĒMA B (pielietota 2017. gadā A, B, C, D līgās):
Vīriem:
Spēlētāji saņem punktus par ieņemto vietu regulārās sezonas posmā, pēc tā noslēgšanas. Vismazāko punktu skaitu - 1 (viens) punkts saņem spēlētājs, kurš ir ieņēmis vājākās līgas pēdējo vietu posmā (līgu uzskaitījums pēc to spēcīguma dilstošā secībā sākot ar spēcīgāko: A, B, C, D.. utt.). Solis ir viens punkts, attiecīgi vājākās līgas pirmspēdējo vietu ieņēmušais spēlētājs posmā saņem 2 (divus) punktus, attiecīgi, ja vājākajā līgā spēlē 32 spēlētāji, tad tās uzvarētājs saņem 32 punktus, savukārt nākamās, spēka ziņā vienu līmeni spēcīgākās līgas pēdējās vietas ieguvējs saņem 33 punktus par ieņemto vietu regulārās sezonas posmā. Rezultāti tiek atspoguļoti kopējā reitinga sistēmā un nemainās līdz nākamā regulārās sezonas posma noslēgšanas.
A līgas spēlētāji papildus vēl saņem punktus par sasniegto kārtu posmā. Sasniedzot posma 1/8 finālu (1-16. vieta) spēlētāji konkrētajā posmā saņem papildus 10 reitinga punktus. Papildus 10 reitinga punktus saņem arī 17. vietas ieguvējs. Sasniedzot posma 1/4 finālu (1-8. vieta) konkrētajā posmā saņem papildus vēl 25 reitinga punktus. Sasniedzot posma 1/2 finālu (1-4. vieta) spēlētāji konkrētajā posmā saņem papildus vēl 50 reitinga punktus. 3. vietu ieguvušais spēlētājs konkrētajā posmā saņem papildus vēl 100 reitinga punktus. 2. vietu ieguvušais spēlētājs konkrētajā posmā saņem papildus vēl 150 reitinga punktus. 1. vietu ieguvušais spēlētājs konkrētajā posmā saņem papildus vēl 300 reitinga punktus.
Dāmam:
Spēlētājas saņem punktus par ieņemto vietu regulārās sezonas posmā, pēc tā noslēgšanas. Vismazāko punktu skaitu - 1 (viens) punkts saņem spēlētāja, kura ir ieņēmusi vājākās līgas pēdējo vietu posmā (līgu uzskaitījums pēc to spēcīguma dilstošā secībā sākot ar spēcīgāko: A, B, C.. utt.). Solis ir viens punkts, attiecīgi vājākās līgas pirmspēdējo vietu ieņēmusī spēlētāja posmā saņem 2 (divus) punktus, attiecīgi, ja vājākajā līgā spēlē 16 spēlētājas, tad tās uzvarētāja saņem 16 punktus, savukārt nākamās, spēka ziņā vienu līmeni spēcīgākās līgas pēdējās vietas ieguvēja saņem 17 punktus par ieņemto vietu regulārās sezonas posmā. Rezultāti tiek atspoguļoti kopējā dāmu reitinga sistēmā un nemainās līdz nākamā regulārās sezonas posma noslēgšanai.
Dāmu līgu spēlētājas papildus saņem punktus par sasniegto kārtu posmā. Sasniedzot posma 1/4 finālu (1-8. vieta) spēlētājas konkrētajā posmā saņem papildus 5 reitinga punktus. Papildus 5 reitinga punktus saņem arī 9. vietas ieguvēja. Sasniedzot posma 1/2 finālu (1-4. vieta) spēlētājas konkrētajā posmā saņem papildus 10 reitinga punktus. 3. vietu ieguvusī spēlētāja konkrētajā posmā saņem papildus15 reitinga punktus. 2. vietu ieguvusī spēlētāja konkrētajā posmā saņem papildus 25 reitinga punktus. 1. vietu ieguvusī spēlētāja konkrētajā posmā saņem papildus 50 reitinga punktus.
SISTĒMA C - tiek pielietota Līgās ar dalījumu A, B.. utt. (2018. gada sistēma)
Spēlētāji saņem punktus par ieņemto vietu regulārās sezonas posmā, pēc tā noslēgšanas.
Punktu sadalījums par ieņemto vietu posmā tiek aprēķināts pēc sokojoša principa:
- Pēc spēka zemākājā līgā pēdējās vietas ieguvējs saņem 1 punktu (EXT);
- Solis starp spēlētājiem pēc spēka zemākajā līgā ir 1 punkts (turpmāk tekstā Solis) - pirmspēdējās vietas ieguvējs saņem 2 punktus (EXT), attiecīgi šīs līgas uzvarētājs iegūst tik EXT punktu cik posmā piedalās spēlētāju;
- Nākamajā pēc spēka līgā Solis starp spēlētājiem ir 2 punkti (EXT);
- Nākamajā pēc spēka līgā Solis starp spēlētājiem ir 4 punkti (EXT);
- Nākamajā pēc spēka līgā Solis starp spēlētājiem ir 8 punkti (EXT) utt.;
- Par sasniegto vietu posmā tiek piešķirti sekokjoši papildus punkti:
- 1.-9. un 17. vietas ieguvējs vēl papildus saņem Solis x 2 (Solis reizināts ar koeficientu divi);
- 1.-4. vietas ieguvēji vēl papildus saņem Solis x 2 (Solis reizināts ar koeficientu divi);
- 1.-3. vietas ieguvēji vēl papildus saņem Solis x 2 x 2,5 (Solis reizināts ar koeficientu divi un vēl reizināts ar koeficientu 2,5);
- 1.-2. vietas ieguvēji vēl papildus saņem Solis x 2 x 2,5 (Solis reizināts ar koeficientu divi un vēl reizināts ar koeficientu 2,5);
- 1. vietas ieguvējs vēl papildus saņem Solis x 2 x 2,5 (Solis reizināts ar koeficientu divi un vēl reizināts ar koeficientu 2,5);
- Pēc spēka zemākās līgas 1. vietas ieguvēja punktu skaits tiek pielīdzināts nākamās spēcīgākās līgas pēdējās vietas ieguvēja punktu skaitam, tad tiem spēlētājiem tiek piešķirti EXT punkti par ieņemto vietu posmā ar nākamo Soli.
- Par ieņemtu pēdējo vietu posmā konkrētajā līgā (izņemto pēc spēka vājākajā līgā) tiek atņemti 20% no iegūtajiem reitinga punktiem.
DALĪJUMS A, B, C, D, .. LĪGĀS.
Noslēdzoties posmam tiek apkopoti visu līgu rezultāti, lai konstatētu kvalifikācijas spēļu spēlētājus uz nākamo posmu. 32. vietas ieguvējs spēcīgākajā līgā automātiski rotē vietām ar nākamās spēcīgākās līgas posma uzvarētāju. Spēcīgākās līgas 24.-31. vietas ieguvējiem ir paredzētas kvalifikācijas spēles ar nākamās spēcīgākās līgas 2.-9. vietas ieguvējiem par vietu spēcīgākajā līgā. Šāds princips tiek piemērots no spēcīgākās līgas uz vājākām līgām pēc kārtas. Pēc pieteikto spēlētāju saraksta ir iespēja konstatēt vai kādā no līgām ir atbrīvojusies vieta pamatturnīrā vai kvalifikācijā, šādā gadījumā var tikt lemts par Wild Card, Wild Card kvalifikācijai vai Lucky Losser piešķiršanu kādam no spēlētājiem pēc organizatoru ieskatiem.
Līgas jaunpienācējiem vai spēlētājiem, kuri atgriežas pēc traumas, lai nokļūtu sava līmeņa līgā īsā termiņā būs jāaizvada divas kvalifikācijas spēles. Pirmā pret kādu no zemākās līgas 2.-9. vietas ieguvējiem un, tad uzvaras gadījumā pret spēcīgākas līgas kādu no 24.-31. vietas ieguvēju. Spēles uzvarētājs kvalificējas spēcīgākajai līgai savukārt kvalifikācijas spēļu zaudētāji automātiski tiks pievienoti līmeņa ziņā nākamajai spēcīgākajai līgai.
Pastāv izņēmuma gadījums, kad Kvalifikācijas spēle jāaizvada arī kādam, kas ieņēmis augsto 19., 20., 21., 22., vai 23. vietu posmā. Šādā situācijā Kvalifikācijas spēlēm spēlētāji tiek lozēti pēc nejaušības principa.
VESELĪBA UN DROŠĪBA.
Līgas organizatori rekomendē ikvienu dalībnieku konsultēties ar savu ārstējošo ārstu vai ģimenes ārstu par savu veselības stāvokli pirms sacensību spēļu spēlēšanas.
Sacensību organizatori nenes atbildību par dalībnieku iespējamām traumām vai veselības traucējumiem sacensību laikā.
Tenisa līgas spēlētāji uzņemas pilnu atbildību par savu veselības stāvokli sacensību norises vietā un laikā.
IEROBEŽOJUMI DALĪBNIEKIEM.
- Piedalīties var tie, kas Latvijas vai citas valsts kopējā reitingā ir 20 vietā un zemāk (vai bez reitinga punktiem).
- Piedalīties nevar tie, kuru pamatdarbs/ienākumu gūšanas avots ir tenisa trenera darbs.
ĪPAŠIE NOSACĪJUMI.
LTAL Regulārā čempionāta visspēcīgākās līgas posmu uzvarētāji un uzvarētājas automātiski kvalificējas spēcīgāajam LTAL Finālturnīram. Ja spēlētājs/a jau ir kvalificējies/usies, tad finālturnīram kvalificēsies posma otrās vietas ieguvējs/a. Spēlētājam/ai jābūt aizvadījušam/ai vismaz 50% no regulārās sezonas posmiem.
FINANSIĀLIE NOSACĪJUMI - RĪGA
- LTAL kalendārā gada dalības maksa vīr./siev. – EUR 69,00 / EUR 59 (1. - 3. posms)
- LTAL kalendārā gada dalības maksa vīr./siev. – EUR 54,00 / EUR 44 (4. posms)
- LTAL kalendārā gada dalības maksa vīr./siev. – EUR 39,00 / EUR 29 (5. posms)
- LTAL kalendārā gada dalības maksa vīr./siev. – EUR 24,00 / EUR 14 (6. posms)
- LTAL kalendārā gada dalības maksa vīr./siev. – EUR 0,00 / EUR 0,00 (FINĀLI (7. posms))
+
- Dalības maksa posmā vīriešiem – EUR 19,00
- Dalības maksa posmā sievietēm – EUR 15,00
Gada noslēdzošie FINĀLI - TOP 16 vīriem un TOP 12 dāmām samaksa nepiemērojam - 100% atlaide (7. posms), pārējiem regulārā cena skat. augstāk
APBALVOŠANA.
- LTAL ELITE, A, B, C, D, u.c. līgas regulārās sezonas posmu finālisti tiek apbalvoti ar balvām no sadarbības partneriem
- LTAL A un B līgās dāmām regulārās sezonas posmu finālistes tiek apbalvotas ar balvām no sadarbības partneriem
- Naudas balvas LTAL TOP 16 vīriem un TOP 12 dāmām
- Veicināšanas balvas posmu finālos izlozes veidā no sadarbības partneriem
LTAL FINĀLTURNĪRI.
LTAL ELITES LĪGA - TOP 16 Gada noslēguma turnīrs
LTAL A, B, C, D LĪGA TOP Gada noslēguma turnīrs novembrī (pēc pieprasījuma)
LTAL Dāmām TOP 12 Gada noslēguma turnīrs
LTAL Dāmu B, C LĪGU TOP Gada noslēguma turnīrs novembrī (pēc pieprasījuma)
LTAL Gada noslēguma turnīros TOP var piedalīties tikai tie spēlētāji, kuriem nav parādaistību pret SIA "LOB"
TENISA NOTEIKUMI
ITF Tenisa spēles noteikumi 2016 (LV)
ITF Rules of Tennis 2020 (ENG)
spēļu norises vietās
SPĒLES LAUKUMA SAGATAVOŠANA:
Tīklam vidus daļā jābūt 0,914 m augstam, savukārt pa malām tam jābūt 1,07 m augstam. Ja esat bez metra mēra, tad metode kā aptuveni aprēķināt tīkla augstumu ir sekojoša - nostādiet standarta izmēra raketi pie tīkla vertikāli, iegaumējiet tās augstāko punktu, pēc tam raketi sagriežiet horizontāli un pieliec tās galvas apakšu pie iegaumētās atzīmes, tīklam vidus daļā nevajadzētu būt augstākam par raketes augšējo malu.
Latvijā ierasts, ka vienspēles tiek aizvadītas uz dubultspēļu laukuma ar dubultspēļu tīklu, kas ir pielāgots vienspēlēm ar tīkla stutēm (1,07m augsti, ~3cm diametrā metāla stabiņi). Stutei ir jāatrodas no vienspēļu laukuma sānu līnijas 0,914 m attālumā virzienā uz tīkla balsta stabu (~15cm x 15cm metāla stabi pie kuriem tiek piestiprināts tīkls). Ja esat bez metra mēra, tad metode, kā diezgan precīzi var to nomērīt ir sekojoša - paņemiet tīkla stuti un liekot to pie zemes nomēriet attālumu no dubultspēļu laukuma sānu līnijas līdz tīkla balsta stabam (15x15cm stabs), tad pārnesiet šo attālumu uz vienspēļu sānu līnijas sākot no tās virznienā uz tīkla balsta stabu, tur kur ir atzīme ievietojiet stuti tīklā perpendikulāri grīdai.
IESILDĪŠANĀS UN IZLOZE:
Spēlētājiem iesildīšanās procesu vēlams jau uzsākt pirms uznākšanas uz korta (skriešana, velotrenažieris, lecamaukla utml.), tas samazinās traumēšanās risku. Ieteicamais šādas iesildīšanās laiks 10-15min, vai līdz pirmajiem sviedriem.
Turpiniet ar iesildīšanos uz laukuma sitot bumbu no vienas puses uz otru pusi savam oponentam. Ieteicamais iesildīšanās laiks 5-10min, maksimums 15min, t.s. pa mazo laukumu (spēlētāji stāv uz serves līnijas), pa lielo laukumu (spēlētāji stāv uz gala līnijas), pie tīkla un serves.
Pēc iesildīšanās kāds no spēlētājiem uzņemas iniciatīvu veikt izlozi. Izlozi var veikt dažādos veidos, piemēram, griežot raketi, metot monētu, vai kā savādāk.
Ērts un ierasts veids, kā veikt izlozi ir sekojoši - jūs kā izlozes veicējs liekat otram izvēlēties PAREIZI vai NEPAREIZI, tad paņemat savu raketi un iegriežat to ap savu asi kā Vilciņu. Rakete vienā brīdī piezemējas un, tad jāskatās uz raketes ražotāja Logotipu, kas atrodas raketes rokturī. Ja Logotips ir nolasāms/atpazīstams, tad esat uzgriezis PAREIZI, ja nav, tad NEPAREIZI.
Spēlētājam, kurš ir vinnējis izlozi ir sekojošas izvēles iespējas: Spēlētājs var izvēlēties Servēt vai Uzņemt servi, Spēlētājs var izvēlēties Laukuma pusi, vai arī likt izvēli izdarīt otram spēlētājam.
SPĒLE:
Vienošanās par 3. setu:
Pirms pirmās serves izdarīšanas spēlētājiem ir jāvienojas, kā tiks spēlēts 3. sets, ja tas būs nepieciešams. Iespējamie varianti sakārtoti secībā no ilgākās spēles līdz īsākajai: Pilns 3. sets (vidēji 30-60min), 3. sets sākot to ar rezultātu 2:2 (vidēji 15-30min), SuperTaibreiks līdz 10 (vidēji 10-20min), Taibreiks līdz 7 (vidēji 7-15min).
Nestandarta spēles rezultāts un uzvarētāja noteikšana:
Ja spēlei atvēlētais laiks ir beidzies un to nav iespējams pagarināt / pārcelt / turpināt vēlāk, spēles uzvarētāja noteikšanai pieļaujam jebkādus noteikumus, ja par tiem ir vienojušies un akceptējuši abi spēlētāji. Spēles rezultātu, norādot un apstiprinot uzvarētāju, ir jāievada spēlētāja profilā www.ltal.lv. Tenisa noteikumiem neatbilstošs spēles rezultāts (piemēram 6:1 3:1) arī ir pieļaujams LTAL sacensībās, ja par to ir vienojušies abi spēlētāji un ir norādīts faktiskais spēles uzvarētājs. Tenisa noteikumiem neatbilstošs rezultāts nav paredzēts fināla spēlēs un spēlēs par 3. vietu.
Laukuma pušu maiņa un atpūtas pauzes:
Pēc pirmā geima (1:0) tiek veikta laukuma pušu maiņa bez atpūtas (drīkst padzerties, bet sēdēt ir aizliegts). Spēle turpinās, un tad ik pēc diviem geimiem (piemēram pie 1:2, vai 3:0, tad pie 3:2 vai 5:0) ievēro atpūtas pauzi līdz 1 min, kurā spēlētājiem ir atļauts sēdēt.
Tualetes pārtraukumu var izmantot vienu reizi spēlē, vēlams starp setiem, un tam paredzēts samērīgs laiks.
Ja tualetes pārtraukums netiek izmantots, tad ievērot atpūtu līdz 2 min starp setiem.
Ja pabeigtā seta rezultāta kopsumma ir pāra skaitlis (piemēram 6:4 kopā saskaitot ir 10), tad spēlētājiem ir jāatgriežas tajās laukuma pusēs, kurās viņi biji iepriekšējā seta noslēgumā, ja nepāra skaitlis (piemēram 6:3, kas kopā sastāda 9), tad nākamais sets ir jāsāk pretējā laukuma pusē.
Servēšana:
Servētājam pirms servēšanas skaļi jāpaziņo spēles rezultāts geimā (piemēram 15:15), šādā veidā ir vieglāk iegaumēt rezultātu un to nesajaukt spēles laikā.
Serve skaitās izpildīta, ja spēlētājs ir centies uzsist pa bumbu.
Ja servējot bumba pirms iekrīt pareizajā serves laukumā skar tīklu - punkts ir jāpārspēlē.
Ir jāievēro spēles nepārtrauktības princips - otrajai servei ir jāseko uzreiz pēc pirmās, izņēmums ir gadījumi, kad pirmajā servē servētā bumba traucē kādam no spēlētājiem, to ir atļauts novākt.
Serves uzņēmējam acīmredzamu pirmās serves kļūdu (autu) nav ieteicams atsist atpakaļ, jo tas ir pretrunā ar spēles nepārtrauktības principu un var kavēt un/vai traucēt servētājam izpildīt otro servi.
Sitieni pa bumbu:
Jebkurš sitiens pa bumbu ir izdarāms ar rokā/s esošo raketi. Kustībai ir jābūt vienai un nepārtrauktai, pretējā gadījumā ir kļūda.
Spēles laikā spēlētāji pārmaiņus sit pa bumbu nogādājot to pretinieka laukuma pusē. Gadījumā, ja atsistā bumba spēcīgas griešanās vai spēcīga vēja rezultātā nokrīt otrā (pareizajā) laukuma pusē un tad atkrīt atpakaļ pāri tīklam jūsu laukuma pusē un pretinieks tai nav pieskāries ar raketi, jūs esat uzvarējis punktu. Ja pretinieks ir pieskrējis un pārliecoties pāri tīklam, bet nepieskaroties tam, uzsitis pa bumbiņu un tā divreiz atsitas pret zemi jūsu laikuma pusē, jūs esat zaudējis punktu. Ja jūs paspējat to atsist pēc pirmā pieskāriena pie zemes, izspēle turpinās.
Spēle pie tīkla:
Spēlētājiem ir aizliegts pieskarties tīklam izspēles laikā. Bumbai kontakta brīdī ir jābūt jūsu laukuma pusē, bet sitiens var tikt pabeigts arī pāri iedomātai tīkla paaugstinājuma līnijai, nepieskaroties tīklam.
Atlēciena pārbaude:
Uz Tenisita seguma spēlētājiem ir tiesības pārliecināties par atlēciena pareizību aizejot uz pretinieka laukuma pusi, ja nospiedums nav atrodams un precīzi konstatējams, tad paliek sākotnēji nosauktais auts, jo uz šī seguma punkti netiek pārspēlēti. Uz Hard seguma ir pieļaujama punkta pārspēle, ja spēlētājs, kurš uzņem sitienu nav 100% pārliecināts par to vai bumba bija laukumā vai ārpus tā robežām.
Tiesāšana - par godīgu spēli:
Spēlētāji katrs tiesā savu laukuma pusi, ievērojot visus ētiskos, rakstītos un nerakstītos džentelmeņu likumus.
Ja spēlētājiem ir grūti izšķirt un vienoties par punkta likteni ir iespēja to pārspēlēt servējot pirmo servi (izņemot uz tenisita seguma).
Ja gadījumā ir neskaidrības par rezultātu geimā - kopā ar otru spēlētāju jārestaurē spēles gaita geimā, piemēram abi atceraties, ka jums bija dubultkļūda un divi eisi, bet ne vairāk.. tātad turpiniet geimu ar rezultātu 30:15.
FORMALITĀTES
Spēles izspēles termiņi un to kavēšana:
Vīru sacensībām ierasti 7 dienu spēles izspēles termiņš (līdz trešdienas vakariem plkst.: 22:00)
Dāmu sacensībām ierasti 10 dienu spēles izspēles termiņš (ierasti no 01.datuma līdz 10.datuma, tad no 11. datuma līdz 20. datumam, tad līdz 30. datumam utt.)
Informācija par aktuālo spēli un tās pretinieka kontakti tiek nosūtīta e-pastā, kā arī tiek dublēti spēlētāja profilā www.ltal.lv
Divas dienas pirms noteiktā spēles izspēles termiņa tiek izsūtīts atgādinājuma e-pasts tiem spēlētājiem, kuri vēl nav ievietojuši aktuālās spēles rezultātu mājaslapas profilā.
Ja kādu iemeslu dēļ spēli nav iespējams izspēlēt noteiktajā termiņā, tad ir pieļaujams spēles termiņa pagarinājums uz 24h, par ko spēlētājs paziņo nospiežot pogu - Pieprasīt spēles termiņa pagarinājumu uz 24h.
Spēlētājiem, kuri posmā cīnās par 1. vietu ir iespēja organizatoriem e-pasta sarakstē lūgt spēles pagarinājumu vairāk kā uz 24h.
Nav atļauts kavēt posma pēdējās spēles izspēli.
Ja posma pēdējās spēles rezultāts netiks norādīts mājaslapā, tad tai pēc termiņa iestāšanās būs apzīmējums "spēle nenotika" un reitingā augstāk esošais spēlētājs ieņems augstāku vietu posmā.
Spēles rezultāta ievadīšana:
Spēles rezultātu ievada spēles uzvarētājs, ja spēlētāji nav vienojušies citādāk.
Uzvedības normas:
Spēlētājiem ir jābūt pieklājīgiem un ar cieņu jāizturas pret jebkuru personu sacensību norises vietā un laikā. Saudzīgi jāizturas pret savu un citiem piederošo inventāru, t.s. tenisa kluba aprīkojumu. Lūdzam ziņot par uzvedības normu pārkāpumiem sacensībās, aprakstot situāciju epastā - info@ltal.lv
Uzvedības normu un ētikas pārkāpumu rezultātā spēlētājs var tik izslēgts no Latvijas tenisa amatieru līgas spēlētāju pulka.